לואיז היי

לואיז היי

הספר של לואיז ל. היי – "אתה יכול לרפא את חייך" – צד את תשומת לבי בסדנת הרייקי הראשונה שהשתתפתי בה בשנת 1998. הספר הזה היה מונח על השולחן המרכזי ביחד עם כמה ספרים נוספים שהציעו מגוון שיטות לטיפול ולמודעות עצמית. זכור לי שבחרתי את הספר מתוך ערימת הספרים, התחלתי לעיין בו ומיד היה לי ברור שהספר דרוש לי. רכשתי את הספר למחרת היום, קראתי אותו בשקיקה והתחלתי לתרגל את ההצעות של לואיז היי. השינויים שרציתי בהם לא אחרו להגיע. תרגול לפי שיטת לואיז היי הפך להיות חלק מאורח חיי.

השיטה של לואיז היי מבוססת על ההבנה שניתן לרפא כמעט כל דבר באמצעות שינוי מחשבתי. היי מציעה מיפוי רגשי של תחלואים פיסיולוגיים ופתרונות מחשבתיים. לגישתה, כל בעיה פיסיולוגית מגיעה מבעיה וחסם רגשיים אשר ניתן להסירם באמצעות תרגול מחשבתי.

דוגמה:

בעיה פיסית: דלקת מפרקים

הרגש המיוחס: תחושות של העדר אהבה. ביקורת וטינה.

המחשבה שמומלץ לתרגל: "אני הנני אהבה. אני בוחר כעת לאהוב ולהעריך את עצמי. אני מתבונן באחרים באהבה".

לואיז היי מספרת ששינתה את חייה וריפאה את עצמה מכמה וכמה תחלואים פיסיים ורגשיים קשים באמצעות שינוי חשיבה. שיטתה מעשית, יעילה ופשוטה ואני משלבת אותה בטיפולים ובסדנאות אותם אני מעבירה. כמו כן אני מלמדת את השיטה בטיפולים אישים ובסדנאות לשינוי התנהגותי. במהלך השנים אני זוכה לראות תוצאות  טובות בנושאים כדוגמה קריירה, לימודים, בעיות בעור, בעיות במערכת העיכול, השמנה בלתי מוסברת/נשלטת, הריון ולידה, מעברי חיים ועוד.

מאחר ואני מאמינה בגישה הוליסטית לבריאות, למודעות ולהתפתחות אישית, המלצותיה של לואיז היי משולבות תמיד בתזונה נכונה ונבונה, פעילות גופנית, פרחי באך ועבודת מודעות. כך אני זוכה לסייע לילדים, מתבגרים, נשים וגברים להתגבר על מכשולים המונעים מהם לחיות בבריאות ובמימוש עצמי.

שלך,

מירה כהן שטרקמן

פתח שיחה
זקוק לעזרה?
שלום 👋
איך נוכל לסייע לך?