נטורופתיה ותזונה טבעית

בריאות ורפואה טבעית

בריאות טבעית אינטגרטיבית משמעותה חיבור בין האדם ובין נקודות הריפוי ומימוש הפוטנציאל שלו. המסע אל הבריאות מתחיל בצעד ראשון של תזוזה במודעות – הפיכת המחשבה על בריאות למציאות ממשית.
השגת בריאות יכולה להיות משימה לא פשוטה במאה ה-21. אורח החיים המודרני, המהיר והטכנולוגי, התזונה הלקויה, תחרותיות ומתח, לצד הפיתוי של פתרונות תרופתיים זמינים ותהליכים כירורגיים מתוחכמים, המציעים פתרונות מוכחים ומשכנעים למצבי מחלה ומצוקה, העבירו את האחריות לבריאות מן האדם אל הרופא ואל הרשויות.
אני מזמינה אותך לחשוב אחרת.
אני מזמינה אותך לחשוב בריא-טבעי ולקחת אחריות על בריאותך.
הרפואה הטבעית היא רפואה אקטיביסטית, מאחר והיא מחייבת את האדם לפעולה, לזהירות, למחשבה, להבנה של מה בריא לו, מה נכון לו, מה מתאים לו.
הרפואה הטבעית היא חינוך מחדש לבריאות באמצעות אימוץ תפישות חדשות.
מנגנון הריפוי הטבעי שלנו מצוי בתוכנו.
הצעד הראשון הוא להבין שזה אפשרי.

מהי הרפואה הטבעית-האינטגרטיבית?

החיבור בין שתי המילים: "רפואה" ו- "טבעי" הוא חיבור חדשני.

בתחילת המאה העשרים וליתר דיוק: 1911, הכריזו בארצות הברית על הקמת מערכת אחידה של לימודי "רפואה מבוססת ראיה" וכך, הרפואה שמקורה בתזונה טבעית, צמחי מרפא, שמנים ארומתיים, תנועה, מנוחה, מודעות אישית ואיזון גוף ונפש נכנסה לקטגוריה המפוקפקת שכונתה: "רפואה אלטרנטיבית" ובתי הספר שלימדו את הרפואה הזאת ולא רצו להצטרף לזרם הרפואה הפרמקולוגית והכירורגית, כמעט חוסלו.

בתוך כמה שנים, כבר בשנת 1918, העוסקים ב"רפואה אלטרנטיבית" בארצות הברית התעשתו מהלם הגזרה ויסדו זרם חדש ברפואה – "נטורופתיה" – המייצג מקצוע הטיפולי המשמר ומחדש את מסורת הרפואה מהטבע.

הנטורופתיה מסווגת בישראל תחת הענף הגדול של "רפואה משלימה".

הזרמים האלה ברפואה ריתקו אותי והעמקתי לחקור בהם במסגרת עבודת הדוקטורט שלי באוניברסיטת בר אילן.

ושימו לב:

"בריאות אינה רק היעדר מחלה.

הבריאות היא חדווה פנימית שאמורה למלא אותנו כל הימים- מצב של הרגשה טובה וחיובית". (ד"ר דיפאק צ'ופרה).

הגישה שלי ביישום הרפואה הטבעית לבריאות מבוססת על האמונה ביכולת האדם לרפא את עצמו באמצעים טבעיים, בשילוב הרפואה הקונבנציונלית, באיזון והדרגה, בהרמוניה עם חיי היום יום ובהתאמה אינדיבידואלית.

לקביעת תור בקליניקה – חייג/י עכשו: 050-4095353.

שלכם, ד"ר מירה כהן שטרקמן

פתח שיחה
זקוק לעזרה?
שלום 👋
איך נוכל לסייע לך?