תזונה מודעת ותרגול התַּאגָיה

סדנת "טעם החיים"

מאת:
מירה כהן שטרקמן, נטורופתית, מפתחת שיטת המפתח האישי להבראה טבעית.  מטפלת קלינית ומנחת קבוצות בתחום הרפואה הטבעית וההתפתחות האישית. אתר אישי: www.argaman-ntr.co.il

אהד אזולאי – מאסטר תאגיה, מומחה בחכמת היסודות. חוקר ומפתח את הנושא משנת 1995 בארץ ובעולם. מנהל את בית הספר להכשרת מטפלים ומאמנים, לימודים תלת שנתיים לאימון וליווי אישי והכשרת מנחי קבוצות תרגול בתנועה. www.Tagaya.co.il

קצב החיים הולך וגובר ואיתו עומס המטלות והאחריות האישית. נראה לפעמים שאין אפשרות לעצור ולנוח, האירועים רודפים זה אחר זה ואין רגע דל. כנראה שעלינו לשנות משהו בגישה, ללמוד לראות את הדברים מזווית נוספת וכך להצליח למצוא את השקט בתוך הכאוס.

הדרך בה אנו פועלים בחיינו מושפעת מהאנרגיה הפנימית הזמינה לנו. כאשר אנו משופעים בכוח פנימי "הדברים קטנים עלינו" ואנו מצליחים לתמרן בין כל המצבים ואפילו יוצאים מהם ברווח.
כאשר אנו מזינים את עצמנו באופן נכון, אנו תומכים בקשר ההדוק עם הכוחות הפנימיים שבנו ומצליחים לשמור על בריאות, חיוניות, יצירתיות, מצליחים לשמוח ולהיות מאושרים. שילוב עקרונות אלו של חיבור לכוח הפנימי ותזונה נכונה ומודעת מאפשר לנו לחיות טוב יותר, בבריאות פיזית ונפשית.

אפשר להגיע למצב פנימי מאוזן יותר ואפשר לשמר אותו. יש לנו זכות להיות שקטים ושמחים גם אם המציאות הסובבת לא תמיד מושלמת עבורנו, יש לנו זכות להיות בריאים יותר ולנוע מתוך כוח פנימי יציב ונוכח.

ישנן דרכים רבות כדי לממש זכויות אלו. אנו מציעים שילוב של שתי דרכים, שיחד מאפשרות ליהנות מטעם החיים:

תַאגָּיה וחכמת היסודות
המילה תַאגָּיה מורכבת משתי מילים: תא = תאי הגוף. גאיה = אדמה. התאגיה היא אמנות תנועה המשפיעה על הכוח המעניק חיים לכל תא ותא בגופנו וכך מאפשרת לשנות ולהעצים את המבנה אותו יוצרים כל התאים יחד, אותנו על כל מה שאנו.
התַאגָּיה היא שפה עתיקה, המורכבת מרצפי תנועות כאשר כל רצף מגלם אחת מהאיכויות שבטבע: שקט, דיוק, בהירות, שמחה, נוכחות, קלילות ועוד. תרגול האיכויות משפיע מייד ומשנה במהירות את המחשבות, הרגשות, הפעולות ואת המצב הפיזי, בהתאם לאיכות המתורגלת. תרגול התאגיה מחבר מייד ובאופן ישיר אל העוצמה הפנימית – מקור הכוח הבלתי מוגבל של כל אחד מאיתנו. תרגול האיכויות מעצים ומאזן את תנועת אנרגיית ארבעת היסודות שבתאים שבגופנו; כך ניתן להזין את עצמנו בכל סוג של אנרגיה שנבחר: באומץ, בשמחה, בנחישות, בריכוז, בזרימה, ברכות ועוד.
שילוב תרגול התאגיה עם תרגילי הרחבת התפישה של חכמת היסודות, מאפשר לנוע את חיינו בחופש פנימי רחב ובביטוי אישי מלא ועוצמתי.

חכמת היסודות היא תפישת עולם המלמדת חופש תנועה פנימי וביטוי אישי רחב ומלא במציאות; דרך הכרת האנרגיה המקיימת אותנו ושינוי ארבעת הכוחות המרכיבים אותה ניתן להביא לאיזון והעצמה של הכוחות הפנימיים.
4 הכוחות במבט כללי הם:

  • יסוד האוויר האחראי על התפישה וההכרה, צורת ההסתכלות והחשיבה.
  • יסוד האש האחראי על ההנאה, התשוקה, המוטיבציה, וההתלהבות מהחיים.
  • יסוד המים האחראי על היכולת להכיל את הרגשות השונים, הזרימה, התנועה ויכולת ההשתנות.
  • יסוד האדמה האחראי על החיבור הנכון לגוף וצרכיו, על העוצמה פנימית, ההתמדה, הנחישות והיציבות.

פעולה מלאה ומערכת יחסים הרמונית בין היסודות, מביאים לאיזון תפישתי, לפעולות מדויקות במציאות, לאיזון רגשי ולשמירה על בריאות וחיוניות. איזון המושג ביישום התובנות של חכמת היסודות ובשילוב תרגול אמנות התנועה Tagaya.

תזונה מודעת ושיטת המפתח האישי להבראה טבעית ®
תזונה מודעת היא תזונה מִדעת ולא תזונה מאיבוד הדעת. זהו מצב של הבנה רוחנית ופנימית של ההבדל בין מה שאנו אוכלים ומה שאוכל אותנו.
תזונה המותאמת וממוקדת לצרכים האמיתיים שלנו, לטעם האישי, להנאה ולדרך האמצע, מביאה אותנו לאיזון פנימי, בריאות, יצירתיות ואושר. מטרתנו האמיתית היא למנוע מחלות, לרפא, לאזן ולהגביר את החיוניות וכך להוציא אל הפועל את היכולות האישיות, הרצונות, השאיפות והכישרונות המודעים והחבויים. הזנה הולמת של הגוף, יצירת תנועה פנימית באברי הגוף, ספיגת המזון ומתן אפשרות לפינוי הולם של כל שלא דרוש לנו, מאפשרים את הבריאות, האיזון המיוחל ושימורו.

התזונה המודעת מבוססת על שני עיקרים:
1. איך אנו אוכלים.
2. מה אנו אוכלים.
תזונתו הבסיסית והמקורית של האדם מורכבת ממזונות מהטבע, צמחי מרפא ונוזלים. מתוך הבסיס הטבעי של התזונה נעשית התאמה לאדם הספציפי. התקופה המודרנית מתאפיינת גם בהתדלדלות איכות המזון הטבעי ולכן אנו נותנים תשומת לב מיוחדת גם לתוספי מזון.
שיטת המפתח האישי להבראה טבעית ® מאפשרת התאמה אופטימאלית של תזונה על מנת להביא את האדם, על כל רבדיו, למצב של איזון טבעי (הומיאוסטזיס).
חוכמות בריאות עתיקות לימדו אותנו שלכל אדם יש מפות טבועות בגופו, המספרות את סיפור מצב הבריאות שלו, בנקודת זמן ספציפית ובכל הרמות: פיסי, רגשי, שכלי, נפשי ואנרגטי. המפות משתנות בהתאם לשינויים במצב האדם. האבחון הטבעי המסורתי מתבסס על קריאה בכף הרגל, איריס העין, הלשון, העור, השיער, הציפורניים, התרשמות כללית והמארג האנרגטי.
התאמה סינרגטית של שיטות טיפול טבעיות עתיקות ומודרניות, נותנת מענה אפקטיבי, קצר מועד, ממוקד וחיוני לשיפור איכות החיים לשינוי ולהבראה.
עקרונות שיטת המפתח האישי להבראה טבעית® בנויים משלושה רבדים רוחביים:
(1) סוד ההבראה מצוי אצל האדם.
(2) כוחו המרפא של הטבע.
(3) לאדם זכות טבעית להיות בריא ולחיות באושר.

הרווח האישי מיישום השיטה מתבטא בהתמקדות, יעילות, שינוי והבראה.

שתי השיטות המוצגות מתבוננות בטבע, בכוחותיו, באפשרויות הריפוי, השמחה, ההנאה והבריאות שבו. לימוד איכויות התאגיה המעצימות את הכוחות הפנימיים, יחד עם עקרונות התזונה המודעת והנכונה, מאפשרים לעורר את כוח החיים לתנועה של ריפוי, התחדשות, חדווה והנאה מטעם החיים.

בספטמבר תתקיים סדנת "טעם החיים" במסגרת סופשבוע חווייתי ומיוחד במדבר יהודה. סדנה מרתקת ומעשית של התחדשות אנרגטית ופיזית של כוח החיים, הנחישות, החיוניות, השקט והחופש הפנימי. בסדנה נלמד תזונה מודעת בשיטת המפתח האישי ונלמד לחבור ולהעצים את כוחותינו הפנימיים דרך תרגול התאגיה בפעילויות יום ולילה במדבר ובקניונים.
נבשל יחד בקדרות על מדורה, נעצים את הקשר עם הטבע דרך תרגול התאגיה, נגביר את הנוכחות, השקט, השמחה וההנאה מטעם החיים.

אירוח מלא בבית הארחה מצוקי דרגות. לפרטים והרשמה:

1700-700-322 –  מירה www.argaman-ntr.co.il
4950434 – 054  – אהד www.Tagaya.co.il

בבריאות טובה ואושר

אהד אזולאי ומירה כהן שטרקמן

צרו קשר ואשמח לענות על כל שאלה

פתח שיחה
זקוק לעזרה?
שלום 👋
איך נוכל לסייע לך?