הטיפול הנטורופתי במחלות

הטיפול הנטורופתי במחלות

בעידן של המאה העשרים ואחת – הטיפול הנטורופתי במחלות הוא טיפול מבוסס ראיה או  ניסיון קליני, כלומר מבוסס על מחקרים והוכחות מדעיות, מחקרי שדה ותיעוד קליני.

הפרוטוקולים הטיפוליים בנטורופתיה נקלטו במחלקות הרפואה המשלימה של קופות החולים והוכחו יעילים.

אספתי לרשימה אחת רשימת כלים טיפוליים אותם למדתי במשך השנים, יישמתי עם מאות מטופלים וזכיתי להיות שותפה לתהליכי הבראה מעוררי השראה.

שיטות טיפול

שיטות הטיפול ברפואה טבעית ובנטורופתיה משלימות זו את זו ומאפשרות זרימה הרמונית בכל רבדי החיים: גוף, נפש, רוח, שכל ומארג אנרגטי.

ההתמחות שלי היא ברפואה  משלימה אינטגרטיבית, המשלבת שיטת טיפול מגוונות בהתאמה ספציפית לאדם.

תזונה טבעית 

האדם הינו מה שהוא אוכל. המזון משפיע על כל תחומי הקיום שלנו: מצב רוח, רמות אנרגיה, תשוקה, יכולת חשיבה וריכוז, יצירתיות, הרגלי שינה , דחף מיני ובריאות כללית. באמצעות התזונה הגוף יכול לבנות עצמו כראוי, לפנות את המיותר ולתת לנפש ולרוח מקום מגורים ראוי .

צמחי מרפא

רפואה מן האדמה הקיימת משחר ההיסטוריה האנושית. משתמשים בכל חלקי הצמח בחליטה, מרתח, משרה, מיצוי אלכוהולי, משחה, קרם, אכילה ועוד. צמחי מרפא פועלים כתרופות ולפיכך אין לצרוך צמחי מרפא ללא יעוץ של מטפל מוסמך.

תוספי מזון

רפואה אורטומולקולרית (אורטו= ליישר או לתקן, מולקולרי= ריכוזיות המולקולות). צורת טיפול ומניעה של מחלות וקידום הבריאות על ידי איזון המרכיבים הכימיים של הגוף בדרך תזונה מרוכזת. תוספי מזון נדרשים במצבי מחסור אבל אינם מחליפים את התזונה.

פרחי באך

טיפול באנרגיה שבתמציות פרחים. השיטה פותחה ע"י ד"ר אדוארד באך שהיה רופא קונבנציונלי והומאופת וכוללת שימוש ב 38 תמציות פרחים. הטיפול נעשה בבעיות פיסיות ורגשיות ומסייע לאדם לאזן את עצמו בשלושת רבדיו: גוף, נפש ורוח.

ארומתרפיה

שימוש בשמנים נדיפים (שמנים אתריים) ככלי טיפולי עתיק יומין. כיום יש כ- 300 שמנים נדיפים החוברים יחדיו למערכת ריפוי רבת עוצמה. השמנים מופקים מצמחים, עצים, שיחים, עשבים ופרחים והשימוש בהם נעשה באמצעות עיסוי, קומפרסים, תחליבים קוסמטיים, אמבטיות, שטיפות שיער, שאיפה, בישום, תרסיסי חדר ועוד קשת רחבה של שיטות חדר.

הידרותרפיה

הידרו= מים, תרפיה= טיפול. כוחם המרפא של המים. הטיפול נעשה באמצעות טמפרטורות שונות של המים, באמבט ישיבה, בטבילת חלקי הגוף, חבישה בסדין ולעיתים בשילוב עם שמנים אתריים או צמחי מרפא. ההידרותרפיה המודרנית עובדת גם בבריכות טיפוליות.

רפלקסולוגיה

שיטת אבחון וטיפול סומטית, שבבסיסה ההבנה כי איברי האדם , רגשותיו ומצבו הכללי משתקפים כפות רגליו. השיטה מוכרת מתקופת מצרים העתיקה, סין הקדומה ואצל האינדיאנים. הטיפול נעשה באמצעות לחיצות ועיסוי בכפות הרגליים ומשפיה על ארבעת הרבדים של האדם: גוף, נפש, רוח ומארג אנרגטי.

רייקי

שיטה הוליסטית לריפוי הגוף, הנפש והרוח. הרייקי היא מילה יפנית שמשמעותה: "אנרגייה אוניברסלית של כח החיים". שיטת ריפוי במגע יד, בטוחה לחלוטין ולא פולשנית. מעודדת מודעות אישית ורוחנית וצמיחה.

אירידולוגיה (תורת קשתית העין)

העיניים הן חלון לנשמה. שיטת אבחון עתיקה בה משתמשים לזהות חולשות וטראומות אצל האדם, שגורמות או עלולות לגרום למחלות וחסימות ברמה הפיסית, הנפשית והרוחנית . האבחון נעשה באמצעות קריאה במפת איריס העין ומסייע למטפל להתאים לאדם שיטת טיפול טבעית, שתסייע לאדם לרפא את עצמו.

דמיון מודרך

הוכח כי באמצעות השימוש בדמיון מודרך ניתן להשפיע על המערכת החיסונית, להוריד רמות כאב ומתח ולרפא. שיטות מגוונות המסייעות לאדם להגיע לאיזון וריפוי. ולצמיחה אישית והשגת מטרות בחיים.

מדיטציה

להיות. להשקיט את המוח. לחוות את השקט והריק. לחוש את האיזון. ישנם אלפי סוגים של מדיטציה . חלקן בישיבה, חלקן בתנועה או ריקוד. כל אדם מוצא את השיטה המתאימה לו ביותר. כדי להפיק איזון וריפוי מומלץ לתרגל מידי יום.

איזון גוף – נפש

כבר לפני אלפי שנים ידעו כי מתח גורם למחלות ואמונה מביאה החלמה. ישנן טכניקות טבעיות רבות המביאות לריפוי והתאמתן נעשית לפי מצב האדם ותכונותיו האישיות.

שילוב של הטיפולים הטבעיים והתאמתם, או בהתאמת חלק מהם, לאדם הספציפי, לפי צרכיו ובמטרה לסייע לו לרפא את עצמו, לשמור על בריאות טובה, לצמוח ולהגיע לרווחה גופנית, פיסית, נפשית ורוחנית – זאת ההתמחות שלי.

בדפי האתר הזה אפשר למצוא מידע כללי, מעניין ואמין בכלים נוספים

וכן והדרכה כללית ופשוטה

אני מזמינה אותך לבקר

ד"ר מירה כהן שטרקמן

קיראו עוד בנושא הטיפול הנטורופתי במחלות:

אלצהיימר – איך מנקים את המח והאם ניתן למנוע אלצהיימר? מדע בהשתנות

מאת: ד"ר מירה כהן שטרקמן Ph.D. אודות ד"ר מירה כהן שטרקמן מחלת האלצהיימר זוהתה לפני כ 120 שנה על ידי פסיכיאטר גרמני Alois Alzheimer  ומכאן השם שניתן לה. אלצהיימר זיהה אצל חולה כבן 51 תופעות של אבדן זיכרון ובגיל 56 החולה נפטר. בבדיקה פתולוגית נמצאו ברקמת המח שינויים אנטומיים זעירים שהתבטאו בין היתר במשקעי עמילואיד. […]

דלדול צפיפות העצם – אוסטאופורוזיס – המענה הנטורופתי

עבור גברים ונשים מאת ד"ר מירה כהן שטרקמן Ph.D. דלדול צפיפות העצם – אוסטאופורוזיס –  היא מחלה המתפתחת אצל נשים וגברים כאחד. אחד מהמאפיינים המיוחדים של התהוות המחלה: שקט. המחלה מתפתחת ללא כאבים. בשלבים המוקדמים של המחלה אין תסמינים בכלל. הכאב מתחיל עם היסדקות השלד. לעיתים יופיעו עיוותים בעצם, ירידה בגובה, כאבי גב או גבנת. התדרדרות של […]

קורונה ואכיניצאה – האם אכיניצאה יכולה להוריד את העומס הנגיפי של הקורונה?

קורונה ואכיניצאה – האם אכיניצאה יכולה להוריד את העומס הנגיפי של הקורונה? מאת: ד"ר מירה כהן שטרקמן Ph.D. שאלת הטיפול בקורונה באמצעות צמחי מרפא שהוכחו יעילים מחקרית מתחילה לעניין את הציבור וגם את עולם המחקר, אבל עדיין לא הצטברו מחקרים איכותיים שיכולים לתת תמונה שלמה לקשר הישיר על השפעת האכיניצאה על חולה קורונה. עם זאת, […]

לכל המאמרים בנושא הטיפול הנטורופתי במחלות

פתח שיחה
זקוק לעזרה?
שלום 👋
איך נוכל לסייע לך?